Historia pracowni

Wszystko zaczęło się od rzeźby..

Ukończyłam studia na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zostałam  autorką małych form rzeźbiarskich wykonywanych w technice wosku traconego, rzeźb plenerowych i pomnikowych, zajmowałam się również projektowaniem wnętrz oraz animacją kultury i sztuki. Później okazało się, że drugą moją miłością jest praca z ludźmi. Przez jakiś czas pracowałam w pracowniach terapii zajęciowej. Tam zobaczyłam jakie możliwości daje ceramika i praca w glinie.
Pracownię ceramiki i rzeźby w Swarzędzu prowadzę ponad 20 lat.
Od 2017 roku w nowym miejscu w Swarzędzu w centrum miasta, Rynek 21 powstaje Pracownia Działań Twórczych w których oprócz ceramiki, rzeźby prowadzone są zajęcia  z rysunku, malarstwa, grafiki oraz  rękodzieła. 
Pierwotnie pracownia  miała być jedynie miejscem realizowania mojej działalności artystycznej, w praktyce okazało się, że jest to miejsce które skupia wokół siebie dzieci, młodzież oraz dorosłych pragnących doświadczyć magii twórczej.
Pracownia posiada bowiem swój niepowtarzalny i jedyny w swoim  rodzaju klimat, do czego przyczyniają się również „przewijający się” przez pracownię ludzie, bowiem różnorodne doświadczenia budują atmosferę tego miejsca.
Program warsztatów ma na celu wszechstronny rozwój osobowości, kształtowanie zdolności manualnych i umiejętności posługiwania środkami plastycznymi oraz stymulowania procesów wyobraźni  i twórczego działania.
Zajęcia dają możliwość łączenia ze sobą różnych dziedzin sztuki i pokazują,  że stanowią one całość, a dla uczestników są źródłem wyrażenia własnej osobowości.
Oprócz pełnego i profesjonalnego wyposażenia, tj. nowoczesnego pieca ceramicznego, koła garncarskiego, dobrej jakości gliny, szerokiego wyboru szkliw, zapewniamy również wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorską.
Z pracownią współpracują doświadczeni animatorzy kultury, a także artyści rzeźbiarze, graficy, plastycy a także twórcy pełni pasji.
Shopping Cart
Scroll to Top