O nas

 

 

 

 

Witam na mojej stronie!

 

Przygodę z ceramiką rozpoczęłam parę lat temu.

Wszystko zaczęło się od rzeźby ...Najpierw ukończyłam studia na wydziale Malarstwa,Grafiki i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zostałam  autorką małych form rzeźbiarskich wykonywanych w technice wosku traconego, rzeźb plenerowych i pomnikowych, zajmowałam się również projektowaniem wnętrz oraz animacją kultury i sztuki. Później okazało się, że drugą moją miłością jest praca z ludźmi. Przez jakiś czas pracowałam w pracowniach terapii zajęciowej. Tam zobaczyłam jakie możliwości daje ceramika i praca w glinie.

 

Parę lat temu udało mi się otworzyć moją własną pracownię ceramiki i rzeźby w Swarzędzu.

Pierwotnie pracownia  miała być jedynie miejscem realizowania mojej działalności artystycznej, w praktyce okazało się, że jest to miejsce które skupia wokół siebie dzieci, młodzież oraz dorosłych pragnących doświadczyć magii twórczej.

Pracownia posiada bowiem swój niepowtarzalny i jedyny w swoim  rodzaju klimat, do czego przyczyniają się również „przewijający się” przez pracownię ludzie, bowiem różnorodne doświadczenia budują atmosferę tego miejsca.
Program warsztatów ma na celu wszechstronny rozwój osobowości, kształtowanie zdolności manualnych i umiejętności posługiwania środkami plastycznymi oraz stymulowania procesów wyobraźni  i twórczego działania.

Zajęcia dają możliwość łączenia ze sobą różnych dziedzin sztuki i pokazują,  że stanowią one całość, a dla uczestników są źródłem wyrażenia własnej osobowości.

 

Oprócz pełnego i profesjonalnego wyposażenia, tj. nowoczesnego pieca ceramicznego, koła garncarskiego, dobrej jakości gliny, szerokigo wyboru szkliw, zapewniamy również wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorską.
Z pracownią współpracują doświadczeni animatorzy kultury, a także artyści.


 

 


EWA WANAT

Urodzona w Koninie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki,  dyplom w pracowni

rzeźby profesora Józefa Petruka.

 


 


2017-01-13 18:02:00 Kolankiewicz Maciej